Duminică, 19 Mai 2024, 6:35 PM
Guest

INFORMAŢII SUPLIMENTARE SE POT OBŢINE LA TELEFON: 0752 913 125-prof.PETRE MĂGUREAN

Principala » 2010 » Septembrie » 23 » Politehnica Iaşi-C.S.Otopeni 74-88 în turul I, manşa tur-Cupa României
11:37 AM
Politehnica Iaşi-C.S.Otopeni 74-88 în turul I, manşa tur-Cupa României
 Aseară a avut loc în Sala Polivalentă din Iaşi, meciul tur al confruntării din Cupa României dintre Politehnica Iaşi şi C.S.Otopeni. După cele patru reprize a câte 10 minute(17-17, 12-27, 11-20, 34-24), la finalul unui meci spectaculos echipa din Otopeni şi-a adjudecat victoria cu scorul de 88-74. Meciul retur va avea loc duminică 26 septembrie pe terenul oaspeţilor baschetbaliştilor noştri. În tribunele sălii au putut urmări partida şi micii baschetbalişti ai clubului nostru, însoţiţi bineînţeles de d-nul profesor Petre Măgurean. A fost o iniţiativă lăudabilă care sperăm să se concretizeze şi pe viitor. Următorul meci ce se va desfăşura la Iaşi, de această dată, din campionatul naţional divizia A, etapa II  va fi în data de 9 octombrie: Politehnica Iaşi-C.S.M. Oradea.

(ştire datată: 23 septembrie 2010)
Categorie: Stiri | Vizualizari: 652 | Adaugat de: URAGAN | Raging: 0.0/0