Duminică, 19 Mai 2024, 5:06 PM
Guest

INFORMAŢII SUPLIMENTARE SE POT OBŢINE LA TELEFON: 0752 913 125-prof.PETRE MĂGUREAN

Principala » 2010 » Octombrie » 27
Politehnica Iași a obţinut prima victorie de la promovarea în Divizia A la baschet masculin, miercuri (27.10), în meciul disputat împotriva echipei C.S.U. Cuadripol Brașov, în cadrul etapei a 6-a din sezonul regulat. Partida desfășurată la Sala Sporturilor din Iași a fost adjudecată de moldoveni cu scorul de 90-68.
 Ardelenii au câștigat primul sfert cu scorul de 21-18, diferența de trei puncte menținându-se și la jumătatea confruntării, scorul în acel moment fiind de 39-36. Gazdele au înscris 30 de puncte în sfertul 3, încasând doar jumătate pentru a trece la conducere, scor 66-54. Ieșenii au mărit avantajul pe parcursul secvenței decisive, rezultatul final fiind de 90-68.
 Bryan McCullough a debutat la Politehnica Iași cu 19 puncte, 7 recuperări și 5 pase decisive. Cel mai bun marcator al învingătorilor a fost celălalt american, LeRoy Dawson, autor a 25 puncte, 6 pase decisive și 4 recuperări. Florin Moscalu a totalizat 18 puncte, iar Mădălin Nicolae a terminat ... Detalii... »
Categorie: Stiri | Vizualizări: 582 | Adăugat de: URAGAN | Data: 27 Octombrie 2010 | Comentarii (0)